Poradnie i diagnostyka

ZABIEG


Implant InSpace™

Implant InSpace™ to alternatywa dla wszystkich, którzy borykają się z nieodwracalnym uszkodzeniem stożka rotatorów. Balonoplastyka uśmierza ból  i w znaczny sposób skraca okres rehabilitacji. Implant InSpace™ kształtem przypomina balonik, który wykonany jest z biodegradowalnego materiału. Wszczepienie samego balonika jest mało inwazyjne i dokonywane jest w warunkach ambulatoryjnych. Jest to szybki i prosty zabieg. 

Balonik po zamieszczeniu  w przestrzeni podbarkowej zostaje wypełniony solą fizjologiczną, dzięki czemu tworzy przestrzeń między dwoma kośćmi,  niwelując tym samym tarcie, a wraz z nim ból. Zmniejszenie dolegliwości wpływa na przyspieszenie regeneracji tkanek. Ponadto zastosowanie tego rozwiązania nie wymaga pobytu w szpitalu.

Na jakiej zasadzie działa implant InSpace™?
Staw barkowy ma złożoną budowę i wymaga skoordynowanego współdziałania ścięgien, więzadeł i kości. Implant InSpace™, umieszczany pomiędzy wyrostkiem barkowym a głową kości ramiennej, tworzy dodatkową przestrzeń na styku kości, umożliwiając ich płynny i wolny od tarcia ruch.

Przeciwwskazania do zabiegu:
Implantu balonikowego InSpace™ nie należy wszczepiać: 

  • W przypadku czynnego bądź utajonego stanu zapalnego, lub objawów martwicy tkanek. 
  • Jeśli pacjent jest uczulony na materiał, z którego wykonany jest implant (PLA lub kaprolakton).
  • Jeśli po wnikliwej analizie przypadku lekarz uzna, że korzyści wynikające z wszczepienia implantu InSpace™ nie równoważą istniejących zagrożeń, np. w przypadku niektórych pacjentów cierpiących na porażenie mięśnia naramiennego.

Z czego zrobiony jest implant?
Implant balonikowy InSpace™ jest wykonany z popularnego biodegradowalnego polimeru (polilaktyd PLA i epsilon-kaprolakton) , który wykorzystywany jest od lat w medycynie.

Miejsce wykonywania zabiegu:
AVIMED Katowice, Gliwicka 159
519 147 003,  519 147 004