SZPITAL AVIMED
Diagnostyka zaburzeń snu
Poradnia leczenia zaburzeń snu AVIMED to unikatowa poradnia na rynku polskim, w której wykonywane są badania i konsultacje osób cierpiących na zaburzenia snu i bezdechu. Wizyta w poradni przyszpitalnej pozwoli poprzez rozmowę z lekarzem odpowiedzieć na Twoje wątpliwości związane z nadmierną sennością. Dogodny dla pacjenta termin pobytu w Szpitalu ustalany jest po zakwalifikowaniu go do badania.
Opis badania
W trakcie dwudniowego pobytu w Szpitalu wykonywane są badania i konsultacje osób cierpiących na zaburzenia snu i bezdech senny. Badanie obejmuje pobyt nocny w Szpitalu w specjalnie przygotowanym do tego celu pokoju, podczas którego wykonywane jest badanie polisomnograficzne. W ramach badań diagnostycznych określanych jest ponad 30 parametrów, które pozwalają na precyzyjne zdiagnozowanie pacjenta i ustalenie odpowiedniego procesu leczenia. Wyniki badań poddawane są konsultacji i przekazane w formie propozycji dalszego leczenia. Poradnia działa głównie w ramach współpracy z amerykańskim partnerem specjalizującym się w problemach ze snem.
LISTA OBJAWÓW WSKAZUJĄCYCH NA ZABURZENIA SNU:
- wzmożona senność
- chrapanie
- sen nie dający wypoczynku
- bezsenność
- szczękościsk
- nocne ataki paniki
- poranne bóle głowy
- poranna suchość w ustach
- poranna suchość w ustach
- zmienność nastrojów
- podwyższone symptomy menopauzalne
- zaburzenia aktywności i uwagi (szczególnie dla dzieci)
Dolegliwości te często bywają powodem wielu poważnych chorób tj:
niewydolności serca, miażdżycy tętnic, nadciśnienia, cukrzycy typu II, niewydolności nerek, nasilenia objawów padaczki, refluksu żołądkowo – przełykowego, zaburzeń lękowych, zaburzeń koncentracji i uwagi, depresji, obniżonego libido, zaburzeń gospodarki lipidowej, nadwagi, obniżenia układu immunologicznego i wzrost u dzieci.
Dogodny dla pacjenta termin pobytu w Szpitalu ustalany jest po zakwalifikowaniu go do badania.
Badanie – zaburzeń snu- polisomnografii realizowane jest przez nasze Centrum diagnostyki również na podstawie dostarczonego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty.