StawOn na uzupełnienie mazi stanowej

StawOn na uzupełnienie mazi stanowej

StawON to tymczasowe uzupełnienie mazi stawowej u chorych z artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą możliwość poruszania się. Podawany jest dostawowo.

StawON 60mg/3ml to wyrób medyczny do wstrzykiwań dostawowych zawierający 2% roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier stanowiący naturalny składnik strukturalny skóry, tkanki podskórnej i łącznej. Do preparatu STAWON kwas hialuronowy pozyskiwany jest z mikroorganizmów. Jest jednym z podstawowych składników mazi stawowej. Maź stawowa wypełnia jamę stawową zmniejszając tarcie powierzchni stawowych. Hialuronian sodu zawarty w preparacie podawany dostawowo uzupełnia maź stawową i pomaga utrzymać sprawność stawu, jego ruchomość i elastyczność.  

Zastosowanie StawOn:

Uzupełnienie mazi stawowej u pacjentów z artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą zdolność poruszania się.

Wskazania do stosowania StawOn:

StawON 60mg/3ml jest wyrobem medycznym do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów. Preparat uzupełnia maź stawową, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania stawu wspomagając jego funkcjonowanie oraz działa wspomagająco na odnowę chrząstki stawowej. Produkt przeznaczony dla dorosłych do jednorazowego użycia, ze wskazaniem dla: - aktywnych amatorów: biegaczy, narciarzy, u których występują problemy związane z początkowymi objawami ChZS - dla osób z widocznymi zmianami w wyniku ChZS, którym umożliwi dalszą rehabilitację.   

Korzyści zastosowania:

  • produkt pochodzący z biofermentacji - mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych;
  • jedna iniekcja - mniejsze ryzyko nadkażenia, redukcja liczby odczuć bólowych dla pacjenta;

Sposób użycia preparatu:

Produkt do stosowania wyłącznie przez uprawniony personel medyczny. Przed użyciem zapoznaj się z informacją używania wyrobu medycznego i skonsultuj się z lekarzem. Stosować miejscowo, dostawowo. StawON stosuje się u dorosłych w dawce 1 strzykawka (3 ml) na cykl leczenia.