Test na grypę

W Centrach Medycznych Avimed dysponujemy urządzeniem Flu SensDx, które pozwala wykryć wirusa grupy we wczesnym jego stadium, pozwalającym tym samym na szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia.

Wirus grypy jest jednym z najpowszechniejszych wirusów. W Polsce liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonie 2018/19 wyniosła ponad 4.6 miliona  osób. Warto podkreślić, że aż 17,5 tysiąca osób wymagało hospitalizacji i odnotowano 150 zgonów.

Grypa jest chorobą powszechnienie znaną, która mimo swojej niechlubnej sławy wciąż szybko, skutecznie na długi czas potrafi wyłączyć nas z aktywności dnia codziennego. Dzieje się tak, ponieważ niewielu Pacjentów decyduje się na szczepienie ochronne. W ubiegłym sezonie zaszczepiło się niewiele osób. Wskaźnik wyszczepialności wyniósł tylko 3,9%.

test-na-grypę-szpital-avimed

Pamiętaj! Grypa nie jest tylko chorobą układu oddechowego.

Grypa osłabia cały układ odpornościowy i pogarsza przebieg chorób przewlekłych. Złe leczenie może prowadzić do powikłań. Grypę można leczyć, niemniej ważny jest czas – szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy i włączenie właściwej terapii.

Poznaj test Flu SensDx. Precyzyjny. Szybki. Prosty

Flu SensDx to oparty na innowacyjnej technologii test diagnostyczny do wykrywania patogenów w wymazie z nosa lub gardła.  Wykrywa wirusy grypy nawet na bardzo wczesnym etapie infekcji u pacjenta.

Flu SensDx pozwala na szybką diagnozę już w kilka minut od naniesienia materiału do badania. Test daje wynik jakościowy. Wirus jest alo nie jest obecny w organizmie pacjenta. Lekarz decyduje o leczeniu w oparciu o dane kliniczne. 

Test wymaga posiadanie aparatu Mobi, który znajduje się w naszych przychodniach w Bytomiu, Katowicach i Piekarach Śląskich w AVIMED Plus.

test-na-grypę-szpital-avimed

Warto wykryć wirusa już przy pierwszych objawach. Zyskujemy czas i dajemy możliwość lekarzowi w porę wprowadzić odpowiednie leczenie.

  • Szybko wzrastająca gorączka
  • Bóle mięśniowo-stawowe, dreszcze
  • Bóle głowy
  • Suchy kaszel
test-na-grypę-szpital-avimed
test-na-grypę-szpital-avimed

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 519 147 004
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

  • Profesjonalną obsługę
  • Wykwalifikowanych specjalistów
  • Indywidualne podejście do Pacjenta
  • Nowoczesne metody leczenia

Najnowsze wpisy na blogu

StawOn na uzupełnienie mazi stanowej

StawOn na uzupełnienie...

StawON to tymczasowe uzupełnienie mazi stawowej u chorych z artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą możliwość poruszania się.…
STOP COVID - ProteGO Safe

STOP COVID -...

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana.
OPERACJA USUNIĘCIA ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH

OPERACJA USUNIĘCIA ŻYLAKÓW...

Przeczytaj informacje dotyczące operacji usunięcia żylaków kończyn dolnych. Nie daj się żylakom.
Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Co musisz wiedzieć...

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi