Test na grypę

W Centrach Medycznych Avimed dysponujemy urządzeniem Flu SensDx, które pozwala wykryć wirusa grupy we wczesnym jego stadium, pozwalającym tym samym na szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia.

Wirus grypy jest jednym z najpowszechniejszych wirusów. W Polsce liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonie 2018/19 wyniosła ponad 4.6 miliona  osób. Warto podkreślić, że aż 17,5 tysiąca osób wymagało hospitalizacji i odnotowano 150 zgonów.

Grypa jest chorobą powszechnienie znaną, która mimo swojej niechlubnej sławy wciąż szybko, skutecznie na długi czas potrafi wyłączyć nas z aktywności dnia codziennego. Dzieje się tak, ponieważ niewielu Pacjentów decyduje się na szczepienie ochronne. W ubiegłym sezonie zaszczepiło się niewiele osób. Wskaźnik wyszczepialności wyniósł tylko 3,9%.

test-na-grypę-szpital-avimed

Pamiętaj! Grypa nie jest tylko chorobą układu oddechowego.

Grypa osłabia cały układ odpornościowy i pogarsza przebieg chorób przewlekłych. Złe leczenie może prowadzić do powikłań. Grypę można leczyć, niemniej ważny jest czas – szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy i włączenie właściwej terapii.

Poznaj test Flu SensDx. Precyzyjny. Szybki. Prosty

Flu SensDx to oparty na innowacyjnej technologii test diagnostyczny do wykrywania patogenów w wymazie z nosa lub gardła.  Wykrywa wirusy grypy nawet na bardzo wczesnym etapie infekcji u pacjenta.

Flu SensDx pozwala na szybką diagnozę już w kilka minut od naniesienia materiału do badania. Test daje wynik jakościowy. Wirus jest alo nie jest obecny w organizmie pacjenta. Lekarz decyduje o leczeniu w oparciu o dane kliniczne. 

Test wymaga posiadanie aparatu Mobi, który znajduje się w naszych przychodniach w Bytomiu, Katowicach i Piekarach Śląskich w AVIMED Plus.

test-na-grypę-szpital-avimed

Warto wykryć wirusa już przy pierwszych objawach. Zyskujemy czas i dajemy możliwość lekarzowi w porę wprowadzić odpowiednie leczenie.

  • Szybko wzrastająca gorączka
  • Bóle mięśniowo-stawowe, dreszcze
  • Bóle głowy
  • Suchy kaszel
test-na-grypę-szpital-avimed
test-na-grypę-szpital-avimed

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 519 147 004
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Zapewniamy:

  • Profesjonalną obsługę
  • Wykwalifikowanych specjalistów
  • Indywidualne podejście do Pacjenta
  • Nowoczesne metody leczenia

Najnowsze wpisy na blogu

Neurochirurgia kręgosłupa - wertebroplastyka

Neurochirurgia kręgosłupa -...

Wertebroplastyka należy do nowoczesnych metod leczenia schorzeń kręgosłupa.
Blokada nadoponowa

Blokada nadoponowa

Wskazania do zabiegu blokady nadoponowej obejmują dolegliwości wywołane uciskiem na korzenie nerwowe.
StawOn na uzupełnienie mazi stanowej

StawOn na uzupełnienie...

StawON to tymczasowe uzupełnienie mazi stawowej u chorych z artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą możliwość poruszania się.…
STOP COVID - ProteGO Safe

STOP COVID -...

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana.

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi