Ortopedia

Szpital AVIMED oferuje Państwu szeroki dostęp do usług medycznych z zakresu ortopedii i chirurgii ortopedyczno-urazowej.

 • Potrzebujesz konsultacji ze specjalistą ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu?
 • Borykasz się z chorobami lub kontuzjami układu ruchu?
 • Szukasz miejsca, gdzie możesz wykonać planowaną od dawna operację?
 • Potrzebujesz intensywnej, dopasowanej do potrzeb rehabilitacji?
ortopedia-szpital-avimed

Szpital AVIMED specjalizuje się  w ortopedii dostępni są lekarze z wieloletnim doświadczeniem. Diagnozujemy i leczymy takie schorzenia jak złamania, stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, zwyrodnienia, leczenie pourazowe, itp. W Szpitalu Avimed wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii ortopedycznej. Zapewniamy naszym Pacjentom konsultacje ze specjalistami przed zabiegiem oraz opiekę pooperacyjną w tym rehabilitację.

Proponujemy naszym pacjentom najnowsze metody operacyjne zapewniające optymalne i nowoczesne leczenie. 

Sprawdź jakie zabiegi wykonujemy:

Przeprowadzając zabiegi operacyjne z zakresu endoprotezoplastyki stawów oraz technik mikrochirurgicznych stosowanych, np.: w chirurgii ręki, ogromną uwagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej rehabilitacji pacjenta. Naszym pacjentom zapewniamy sprzęt rehabilitacyjny dobrany indywidualnie do potrzeb oraz zabiegi fizykoterapeutyczne pozwalające na szybki powrót do zdrowia i odzyskania sprawności.

ortopedia-oferta-szpital-avimed
WYKONUJEMY OPERACJE W OBRĘBIE:
 • stawu ramiennego,
 • stawu kolanowego,
 • stawu biodrowego,
 • stawu skokowego,
 • kręgosłupa,
 • łokcia,
 • kolana,
 • ręki.
 • rekonstrukcjach mikrochirurgicznych nerwów po urazach,
 • artroskopowych i klasycznych zabiegach w obrębie barku, łokcia i nadgarstka,
 • rekonstrukcjach ścięgien,
 • leczeniu przykurczy ręki i palców,
 • artroskopii kolana i stawu skokowego,
 • rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i pobocznych kolana,
 • operacjach chrząstek oraz uszkodzonych łąkotek.
*zapewniamy pełen zakres operacji ortopedycznych.
ortopedia-specjalizacje-szpital-avimed
SPECJALIZUJEMY SIĘ W:
 • rekonstrukcjach mikrochirurgicznych nerwów po urazach,
 • artroskopowych i klasycznych zabiegach w obrębie barku, łokcia i nadgarstka,
 • rekonstrukcjach ścięgien,
 • leczeniu przykurczy ręki i palców,
 • artroskopii kolana i stawu skokowego,
 • rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i pobocznych kolana,
 • operacjach chrząstek oraz uszkodzonych łąkotek,
 • iniekcji osocza bogatopłytkowego,
 • blokadach dostawowych i okołostawowych,
 • podanie komórek macierzystych.

Nasi specjaliści:

Mariusz_zawal_traumatolog_ortopeda_szpital_avimed

Doktor Mariusz Zawal – lekarz specjalista Ortopedii i Traumatologii Ruchu

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej (1996), specjalizację II stopnia uzyskał w roku 2004 na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Miejskiego w Chorzowie, gdzie później pełnił m.in. obowiązki ordynatora. 

Odbywał staże oraz praktyki w szpitalach w Seattle (USA), Preston (Wielka Brytania) oraz Salzburgu (Austria). Od 2007 współpracował z Centrum Medicover w Katowicach, gdzie dodatkowo pełnił obowiązki kierownika regionu Śląskiego. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.

Ze Szpitalem AVIMED związany ściśle od roku 2009, pełniąc obowiązki Dyrektora ds. medycznych i aktywnie uczestnicząc w rozwoju usług szpitala. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach i szkoleniach z nowoczesnych metod leczenia. Specjalizuje się w zabiegach artroskopowych stawów kończyn oraz barków, zabiegach chirurgii i mikrochirurgii ręki oraz zabiegach rekonstrukcyjnych. Prowadzi pacjentów w schorzeniach będących następstwem urazów sportowych lub utrudniających aktywność sportową, takich jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, uszkodzenia łąkotek i więzadeł, a także zmiany zwyrodnieniowe.

W opinii setek pacjentów to wysokiej klasy specjalista, podchodzący z empatią do każdego pacjenta, od konsultacji, poprzez diagnostykę, na zabiegach operacyjnych kończąc. Osoba o nienagannej kulturze osobistej, podchodzący do każdego problemu indywidualnie i profesjonalnie, stawiający wiarygodne diagnozy i szukający optymalnego rozwiązania każdego problemu zdrowotnego.

Dr n. med. Roman Walo specjalizuje się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pełni obowiązki zastępcy ordynatora Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich (od 1996 roku). W 2001 roku obronił pracę doktorską, której tytuł brzmiał “Ocena wyników leczenia złamań trzonu kości udowej u dzieci w materiale Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich”. Stale poszerza swoją wiedzę i rozwija umiejętności poprzez uczestniczenie w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych, zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. W sposób profesjonalny, ale również empatyczny i pełen zrozumienia podchodzi do pacjentów. Jest ceniony przez nich za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe. Przeprowadza USG ortopedyczne, biopsję kości i artroskopię. Wykonuje także takie zabiegi jak założenie wyciągu szkieletowe, zespolenie odłamów kostnych, przeszczep ścięgna, rekonstrukcja stóp, alloplastyka stawów i plastyka skóry. Leczy choroby zwyrodnieniowe i pourazowe stawów. Zgłaszającym się do niego pacjentom doradza w kwestii schorzeń i dolegliwości takich jak dyskopatia, choroby zwyrodnieniowe, artroza, skręcenia stawów i różnego rodzaju wady kręgosłupa (nabyte lub wrodzone). Z jego specjalistycznych usług mogą korzystać również osoby, które borykają się z osteoporozą, dysplazją stawu biodrowego i złamaniami kości. Zakres jego działań obejmuje również leczenie chorób stawów z zastosowaniem komórek macierzystych.

dr hab. n. med. Wojciech Glinkowski. Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Specjalista Medycyny Sportowej, legitymuje się również dyplomem europejskim w zakresie chorób kręgosłupa European Spine Diploma (2011). Jest autorem ponad 200 publikacji, wygłosił ponad 300 referatów na konferencjach na całym świecie, posiada olbrzymie doświadczenie operacyjne, prezentując indywidualne podejście do każdego pacjenta. Obecnie jest Adiunktem w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiej Akademii Medycznej.

Dr hab. n. med. Wojciech Glinkowski specjalizuje się w leczeniu deformacji kręgosłupa, jego chirurgii, a także leczeniu deformacji klatki piersiowej i wad postawy. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół rehabilitacji, diagnostyki 3D różnego rodzaju deformacji kręgosłupa za pomocą światła strukturalnego, a także chirurgii oraz badań kręgosłupa.

 

Dr n. med. Piotr Łukasik specjalizuje się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2006 roku obronił pracę doktorską, która nosiła tytuł “Ocena odległych wyników leczenia izolowanego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego”. Stale rozwija swoje umiejętności i poszerza wiedze poprzez częste uczestniczenie w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. W ramach swojej praktyki zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych, do których głównie należy USG ortopedyczne, biopsja kości i artroskopia. Przeprowadza konsultacje ortopedyczne, diagnozuje i leczy pacjentów. Głównie zajmuje się leczeniem schorzeń narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego. Zakres jego działań obejmuje między innymi przeprowadzanie takich zabiegów jak rekonstrukcja stóp, rekonstrukcja więzadła krzyżowego, plastyka skóry, przeszczep ścięgna, alloplastyka stawów oraz założenie wyciągu szkieletowego i zespolenie odłamów kostnych. Z jego specjalistycznych usług mogą skorzystać osoby, które borykają się z takimi chorobami jak zapalenie kości, dysplazja stawu biodrowego, artroza, choroby zwyrodnieniowe, wady i bóle kręgosłupa, osteoporoza, dyskopatia oraz skręcenie stawu. Zdarzają się trudne przypadki, gdy nie da się już uratować chorej kończyny, wtedy dr n. med. Piotr Łukasik dokonuje jej amputacji, w celu ochrony zdrowia pacjenta. Zgłaszającym się do niego osobom doradza w kwestii schorzeń i dolegliwości takich jak różnego rodzaju złamania, między innymi złamania miednicy, złamania kręgosłupa, złamania kości śródręcza i palców ręki, złamania kości śródstopia i palców stóp oraz złamania mostka i żeber.

Zapewniamy:

W Szpitalu Avimed wszystkie zabiegi wykonujemy przy zastosowaniu nowoczesnych i sprawdzonych metod – technikami mało inwazyjnymi. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody oraz zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.

doswiadczeni-lekarze-avimed
Doświadczeni
lekarze

Twoje zdrowie to najważniejszy atut. Powinieneś powierzyć je tylko najlepszym specjalistom.

spersonalizowane-leczenie-avimed
Spersonalizowane
leczenie

Leczenie dostosowywane jest indywidualnie. Zgodnie z potrzebami chorobowymi i oczekiwaniami pacjenta.

jakosc-i-bezpieczenstwo-szpital-avimed
Jakość
i bezpieczeństwo

Wszyscy członkowie zespołu Szpitalu Avimed zostali profesjonalnie przeszkoleni i są przygotowani, aby pomóc w każdej sytuacji.

natychmiastowa-usluga-szpital-avimed
Natychmiastowa
usługa

Twój plan leczenia został opracowany przez specjalistów z myślą o stałych postępach, a każda faza leczenia jest natychmiast wdrażana.

nowoczesny-sprzet-szpital-avimed
Nowoczesny
sprzęt

Szpital wyposażony jest w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny i zabezpieczający. W trakcie operacji nasi specjaliści wykorzystują sprzęt i implanty jedynie renomowanych firm medycznych.

czołówka-krajowa_szpital-avimed
Czołówka
krajowa

Przeprowadzając zabiegi operacyjne z zakresu endoprotezoplastyki stawów oraz techniki mikrochirurgicznych, stosowanych np. w chirurgii ręki, nasz Szpital zaliczany jest do czołówki krajowej.

Co znajduje się w cenie zabiegu?

znieczulenie-do-zabiegu-szpital-avimed
Znieczulenie do
zabiegu
wyżywienie-szpital-avimed
Pełne wyżywienie
podczas pobytu
pobyt-w-szpitalu-avimed
Pobyt po zabiegu od 1-5 dni
według zaleceń lekarza
rehabilitacja-szpital-avimed
Uruchomienie przez
przez fizjoterapeutę w
w 1 dobę po zabiegu
opieka-pooperacyjna_szpital-avimed
Przeciwbólowa opieka
pooperacyjna
Opieka-pooperacyjna-szpital-avimed
Opieka pooperacyjna
lekarska i pielęgniarska
konsultacja-kontrolna-szpital-avimed
Konsultacja kontrolna
po zabiegu

Zapisz się na konsultację!

Zapisz się na konsultację kwalifikacyjną już dziś i sprawdź jak możemy Ci pomóc.

Lekarze prowadzący

LEK. MED.
Mariusz Zawal
 • Specjalista ortopeda traumatolog
 • Katowice
dr hab. n. med.
Wojciech Glinkowski
 • Specjalista ortopeda traumatolog
 • Katowice
LEK. MED.
Jakub Cetnarski
 • Specjalista ortopeda traumatolog
 • Lekarz w sztabie medycznym Wisły Kraków.
 • Katowice
DR N. MED.
Piotr Łukasik
 • Specjalista ortopeda traumatolog
 • Katowice
DR N. MED.
Roman Walo
 • Specjalista ortopeda traumatolog
 • Katowice

Kontakt z placówką:

Szpital AVIMED
ul. Gliwicka 159
40-857 Katowice
tel.: (+48) 519 147 004
tel.: (+48) 519 147 003
pon.-piątek 8:00-18:00

Najnowsze wpisy na blogu

Neurochirurgia kręgosłupa - wertebroplastyka

Neurochirurgia kręgosłupa -...

Wertebroplastyka należy do nowoczesnych metod leczenia schorzeń kręgosłupa.
Blokada nadoponowa

Blokada nadoponowa

Wskazania do zabiegu blokady nadoponowej obejmują dolegliwości wywołane uciskiem na korzenie nerwowe.
StawOn na uzupełnienie mazi stanowej

StawOn na uzupełnienie...

StawON to tymczasowe uzupełnienie mazi stawowej u chorych z artropatią degeneracyjną lub mechaniczną, wywołującą ból i ograniczającą możliwość poruszania się.…
STOP COVID - ProteGO Safe

STOP COVID -...

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana.

Współpracujemy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi