Szpital Avimed

Chirurgia Plastyczna


NASI SPECJALIŚCI

IMG_3612Lek. med. Zbigniew Łucki

Urodzony w 1968 roku, ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej ( Uniwersytetu Medycznego ) w Katowicach w 1994r.

W roku 1998 uzyskał specjalizację I stopnia z zakresu chirurgii ogólnej.

W roku 2003 specjalizację II stopnia w obszarze chirurgii ogólnej.

Następnie w 2007 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Ponadto ukończył wiele kursów i szkoleń specjalistycznych min.: I Polski Kurs Chirurgii Estetycznej (Wrocław), New perspectives in scar management (Wiedeń), Adanced Course in Laparoscopic Surgery (Strasburg), Chirurgia ręki i chirurgia rekonstrukcyjna (Sosnowiec), Chirurgia piersi – kurs naukowo-szkoleniowy w Nałęczowie, Toksyna botulinowa i preparaty wolumetryczne – techniki zabiegowe dla zaawansowanych (Warszawa), I Polski Kurs Chirurgii Estetycznej (Wrocław), New perspectives in scar management (Wiedeń), Adanced Course in Laparoscopic Surgery (Strasburg), Chirurgia ręki i chirurgia rekonstrukcyjna (Sosnowiec), Chirurgia piersi – kurs naukowo-szkoleniowy w Nałęczowie, Toksyna botulinowa i preparaty wolumetryczne – techniki zabiegowe dla zaawansowanych (Warszawa).

Odbyte liczne praktyki oraz staże, zarówno krajowe jak i zagraniczne w znanych ośrodkach medycznych min.: w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju, Łodzi i Bydgoszczy, Klinice CMKP w Warszawie, Szpitalu Oparzeniowym i Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śl, Selly Oak and Queen Elizabeth Hospithal w Birmingham.

Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie pełni funkcje ordynatora od 2008r. Jestem członkiem: Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (http://www.ptchprie.pl/), oraz Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń European Burn Associastion Towarzystwa Chirurgów Polskich

„Uczestnictwo w wielu zjazdach i seminariach krajowych i zagranicznych daje mi szansę na bezpośrednią wymianę informacji oraz uczenie się od najlepszych. Dążenie do ciągłego doskonalenia się pozwala mi udzielać fachowych i aktualnych informacji moim pacjentom oraz stosować najnowsze techniki medyczne. Co przy tak dynamicznym rozwoju wiedzy medycznej wydaje się być kluczowe, z punktu widzenia efektów leczenia i zadowolenia pacjentów. Ciągle doskonalę swoje kompetencje zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej oraz oczekiwaniami pacjentów. Zdrowie i zadowolenie moich pacjentów są moim priorytetem zawodowym.„