GRUPA AVIMED

Dostępność:
Gastroskopia -KATOWICE, ul. Gliwicka 159
Zapisz się na zabieg już dziś! Zadzwoń
Tel.: (+48 ) 519 147 004

Polipektomia endoskopowa to zabieg usuwania polipów z przewodu pokarmowego (jelita górnego i dolnego) przy pomocy endoskopu. W czasie zabiegu lekarz pobiera wycinek, który służy jako materiał do badania histopatologicznego.

Polipy
Polip stanowi najczęściej łagodną zmianę wewnątrz organizmu. Niemniej pozostawiony polip może ulec przemianie w raka. Możemy zapobiec zrakowaceniu polipa przez wykonanie polipektomii czyli zabiegu wycięcia polipa.

Jak wygląda zabieg:
Po przygotowaniu do badania odcinka przewodu pokarmowego wprowadza się przez kanał endoskopu cienki instrument z pętlą, którą zakłada się na szypułkę polipa. Oddziela się ona od ściany jelita, wykonując przy tym elektrokoagulację naczyń krwionośnych, aby uniknąć krwawienia. Zabieg polipektomii jest bezbolesny. W przypadku wielu polipów usuwa się je stopniowo podczas kolejnych zabiegów endoskopowych.

Przygotowanie do badania:
Pacjenci zakwalifikowani do badania, powinni stawić się do lekarza na czczo. W momencie, gdy zabieg polipektomii wykonywany jest w godzinach rannych warto zrezygnować z kolacji w dniu poprzedzającym zabieg. Osoby, które stale przyjmują leki powinny je zażyć i popić niewielką ilością wody.